Võimsad mõtted ühelt kinnisvaramaakleri koolituselt

Veetsin sellel nädalal kaks päeva Tallinnas, Vesivärava kohviku konverentsiruumis koos kahe tosina kinnisvaramaakleriga, kes olid tulnud kohale üle Eesti. Rakverest, Viljandist, Pärnust, Tartust ja loomulikult ka pealinna delegatsioon oli kohal. Osalejad olid erinevatest firmadest – Lumena, Marmel, Arco Vara ja teised mainekad kinnisvarabürood. Koolitusega jäin väga rahule ning otsustasin mõned tekkinud mõtted ka siin avaldada. Niisiis.. 

Koolitusest “Tippmaakler”

Koolitustel käimine on enamasti meeldiv tegevus, kui sattumine koolitusele koos vanade koolikaaslastega, kes töötavad täna samal alal, kus minagi (pildil  Anna Grete Kompusega Marmelist), on eriti lõbus kogemus. Positiivne emotsioon saatis õpihimu ja mõttetööd. Tuntud kinnisvaramaaklerite koolitaja Leanika Järve suutis koostada ja edukalt läbi viia koolituse. Huvitav, teadmisterohke ja energiline oli see kogemus. Siinkohal toon ka eraldi välja, milline eriline kogemus oli ka Vesivärava kohviku klienditeenindajatega, kes koolituse jooksul jõudsid kümmekond tassi kohvi või rohelist teed serveerida. Nii heas tujus ja tööd nautivaid töötajaid pole ma tänaseni üheski söögikohas veel kohanud. Muljetavaldav!

Võttes selle lõigu kokku, kui tahate Tallinnas midagi uut kogeda, tehke lõunapaus just Vesivärava kohvikus.

Koolitusejärgsed mõtted tulevikuks

Olen nüüd piisavalt aega viitnud, et jõuda kogu jutu sisulisema osani. Mis on kõige võimasamad mõtted, mis ma siit koolituselt kaasa võtan ja rakendan ning mis minu kui kinnisvaramaakleri väärtust tänasel turul tõstab? Mõnes mõttes on tegemist vana informatsiooniga uues kuues. Teile, kes kinnisvaramaaklerite töömaailmaga kursis pole, siis konkurents on meie töös keskmisest kõrgem. See tähendab, et uute meeldivate klientide püüdmiseks peab keskmine maakler palju pingutama. Pean tõdema, et minule see suurt muret ei valmista ning seda toetavad minu varasemad kogemused – aktiivmüügitaust tuleb kasuks siin alal, kuid see pole ainus mõjutav tegur. Konkurentide hinnapakkumised, klientidega hea kontakti loomine (nn klikk) ning teised tegurid, mida kontrollida on üsna keeruline. Vaatamata sellele…

… on mul läbi heade läbirääkimiste portfellis erinevaid kortereid ja maju, mis leiavad lähitulevikus kindlasti ostja. Just nendele plaanin ma suunata selle aasta viimsel kuul ning järgmisel aastal rohkem tähelepanu. Selgitan seda täpsemalt lahti. Ma tahan tõsta sel ja tuleval aastal oma teeninduskvaliteeti veelgi ning see tähendab ka olemasolevate rutiinide muutmist. Olen hetkel saanud mitmelt kliendilt väga posiitivset tagasisidet, kus on detailselt toodud välja, mis tegevused on sellist kõrget rahulolu toonud. Motiveerituna sellest, tahan ma astuda veel ühe sammu edasi just klienditeeninduse kohapealt. Mulle tuleb kohe meelde kohvi tellimiskogemus Vesivärava kohvikus.

Kuidas saab selline igapäevase tegevuse kogemus nagu sooja joogi tellimine jätta nii tugeva positiivse mälestuse? (P.S Ma olen väga kirglik kohviarmastaja, üsna nõudlik ka)

Kui ma suudan midagi sellist pakkuda ka oma klientidele – tehes lihtsad tegevused suurepäraselt ja positiivselt meeldejäävateks, siis olen ka mina rohkem rahul.

Kokkuvõtted – hinnates klienditeenindust skaalal ühest viieni võiks viiel pluss taga olla juba detsembrikuust alates.

 

Ka sina saad mind selles aidata! Kui sul on mõni kogemus kinnisvaramaakleriga olemas ning soovid seda jagada, siis võta minuga ühendust sotsiaalmeedias (Facebook: Johannes Võhma) või saada e-mail johannes.vohma@gmail.com. Tahan tõesti teada, millised on sinu kogemused selles vallas (nii meeldivad kui ka ebameeldivad).