Omanäoline uusarendus Tartu külje all – Saialille elamurajoon!

Erinevalt saialillest pole selle elamurajooni majad oranzid. Tegemist on Tartu külje all Tõrvandi aleviku piiridesse jääva arendusega, mis jääb kindlasti silma, kui otsid omale uut maja, kus elada. Mis teeb selle arenduse eriti silmatorkavaks?

Lisan ka kohe ära, et ma ei tegele selle artikli kirjutamise ajal Saialille arenduse vahendamisega ning otsest kasu neilt ei saa. Olen seda arendust käinud oma klientidele koostöö raames näitamas ning kirjutan omast kogemusest.

Millega tegu on?
Tegemist on paarismajadega, mille hind on selle artikli kirjutamise ajal 124 990€. Lisan, et kui juhuslikult pole sa kursis kinnisvarahindadega Tartus 2018. aasta lõpus, siis võin öelda, et sellise hinna eest müüakse Tartus uusarendustes 2-3 toaliseid kortereid. Kümnekonna minuti kaugusel Tartust saab sama hinna eest paarismaja.

Mida see endast kujutab?
Maja on 4-toaline, avatud köögi ning saunaga. Lisaks on katusealune auto jaoks, panipaik ning suur terrass. Eluruumi pinda on 77,1 m², mis tundub esmapilgul üsna vähe. Kuulutuses on põhjendatud see ära väitega, et maja on väga nutika planeeringuga. Ma pean ütlema, et planeering on tõesti hästi tehtud ning sobib inimesele, kes soovib ruumi otstarbekalt kasutada. Üldpind on 95,6 m², mille alla on loetud ka suur 18,5 m² suurune terrass. Maja taga jagub ka maad, kus rajada omale väike peenar, saunamaja, kasvuhoone või midagi muud.

Mida peaks sellest arendusest veel teadma?
Kõige üllatavam asi, mida meile maja näitama tulnud esindaja ütles, oli küttearved. Majade ehitamisel on silmas peetud madalaid kommunaalkulusid, mis on üllatav vaadates ühe paarismaja hinda. Kui kõrged on talvel küttearved, seda võite otse ettevõtte esindajalt küsida, kuid ma võin öelda, et need on meeldivalt väiksed.

Millise mulje jättis maja viimistlus?
Üldiselt oli maja viimistlus kena, loomulikult ei saa seda võrrelda mõne 200 000€ või rohkem maksva uusarendusega, kuid midagi silmatorkavalt halba polnud. Vannituba on modernne ning saunaruum ka – sealt pääseb ka otse terrassile ilma elutuba läbimata. Väliselt meenutavad need majad väga Ameerika elamurajoone (nn “suburb”), sest majad on ehitatud sama projekti järgi.

Kellele võiks selline maja sobida?
Eks pigem peredele, võttes arvesse, et see on 4-toaline. Väga hästi sobib see noortele peredele, kes tahavad linnast natukene eemale oma majja kolida. Soodne hind, soodsad kommunaalid ning valmislahendus, kus ei pea hakkama ise remonti tegema. Tegemist on mugava ostuga.

Tegemist on olnud kuuma kaubaga, enamik valmis paarismaju oli minu külastuse ajal juba maha müüdud ning mitmed toredad pered juba sisse kolinud. Albatrek Kinnisvara kohta saate infot nende kodulehelt: https://www.albatrek.ee/
Mis mulje on sinule Saialille arendus jätnud?