Mida teha, kui kodupank ei anna laenu?

Pangalaenu taotlemine on paljudele loomulik osa kodu ostmise protsessist. Suuri summasid nagu 50 000 või rohkem on inimestel harva võimalik kohe välja käia. Kahjuks pole vastus laenutaotlusele alati positiivne, seda erinevatel põhjustel. See võib tagada ka suure, kuid kõikuva sissetulekuga inimesi.

Isegi kui inimese kodupank annab talle laenu, võib see olla ebasobivatel tingimustel. Mida siis teha?

 

Põhjus, miks ma sellest teemast kirjutan, on väga lihtne. Ma puutun kokku üsna tihti inimestega, kes saavad negatiivse vastuse kodulaenutaotlusele oma kodupangast ning sellega nende püüdlused lõppevad. Ometi on vastus lihtne – tuleb teha taotlused kõikidesse Eesti pankadesse, kes väljastavad kodulaene.

Finantsinspektsiooni kodulehelt (www.fi.ee) leiab Eestis tegevusloaga tegutsevate krediidiasutuste nimekirja. Nimekirjas leiab kaheksa asutust, kellest kuue kodulehtedelt leiab teenusega kodulaenu või eluasemelaenu .

Nende nimekiri koos kodulehtedega on siin.

 

 

  • AS Tallinna Äripank (http://www.tbb.ee)
  • AS LHV Pank (http://www.lhv.ee)
  • Coop Pank aktsiaselts (http://www.cooppank.ee)
  • AS SEB Pank (http://www.seb.ee)
  • Luminor Bank AS (http://www.luminor.ee)
  • Swedbank AS (http://www.swedbank.ee)

Kuigi oma igapäevatehinguteks kasutatavast pangast on mugav ja tuttav võtta laenupakkumine, on mõistlik võtta pakkumised kõikidest pankadest, sest nii saad sa valida omale parima pakkumise. Protsent väiksem intress 20 aasta pikkuse laenu puhul tähendab rahaliselt väga suurt kokkuhoidu. Seega.. tea, et valikuid on Eestis tänase seisuga vähemalt kuus ning seni kuni kõikidest pankadest pole pakkumist võetud, ei tasu oma koduostuplaane maha kanda.

Väiksemad ja uuemad pangad võivad olla ka paindlikumad laenutingimuste suhtes – pea seda meeles.