Kinnisvara ABC koolitus – lühiülevaade

Uuele kinnisvarahuvilisele jääb tihti tunne, et kinnisvaraga tegutsemise olemus on keeruline ning seetõttu otsitakse enda koolitamiseks sobivaid võimalusi. Täna on turul erinevaid pakkumisi kinnisvarakoolituste, seminaride ja infotundide osas. Osalesin 2018. aastal ühe kolleegiga Lumena kinnisvarabüroost Kinnisvarakooli poolt korraldataval koolitusel nimega Kinnisvara ABC. Mis mulje jättis kogu koolituse sisu?

Esmamuljed ja eelarvamused

Esinejad Tõnu Toompark, Evi Hindpere ning Marko Sula olid tasemel ning oskasid edasi kanda oma mõtet piisavalt selgelt, et minul kui algajal, kelle teadmised olid üsna pinnapealsed, oli võimalik saadud teavet omandada. Kerge eelarvamus oli õigusalaste teemade ettekandmise suhtes, sest kuidas on võimalik pärimisseadust huvitavalt serveerida, kui Evi sai sellega väga hästi hakkama. Mul tuli umbes nädal aega hiljem lahendada üks olukord kliendiga, kus sai seda sama teemat aktiivselt ka rakendatud. Kes peaks kokku puutuma pärimisprotsessiga, siis ilma eelteadmisteta on küllaltki keeruline orienteeruda ning alusteadmised on võimalik omandada just sellelt koolituselt.

Kõige suurem üllatus koolitusteemade seas

Teemade loetelu oli pikk, millest juttu tuli. Mis siis neist kõige rohkem üllatas? Kindlasti see, kuidas kinnisvara hindamine toimub. Alates hinnast, maksumusest ja väärtusest (mis küll need võiksid olla?) kuni selleni, kuidas jõutakse arvulise numbrini hindamisaktil. Hinna, maksumuse ja väärtuse käsitlemine on omamoodi mõõdupuu, mida annab kasutada ka teiste otsuste langetamisel – nagu üürikorteri valimisel. Kuigi levinud viisid kinnisvara hinna teadasaamiseks on maa-ameti tehingustatistika vaatamine ning kinnisvaraportaalis sarnaste pakkumiste analüüsimine, siis hindamisaktil oleva numbri kujundamise juures on veel mõned nüanssid.

Kas soovitad ning kellele soovitad?

Vaadates osaletud koolitusel saalis olevate inimeste tausta, olid arvestatav osa neist kinnisvarabüroodega seotud, kuid saali sattus ka täiesti teistelt elualadelt kuulajaid. See on väga selge ülesehitusega koolitus, mida soovitan kõigile, kes soovivad ennast kinnisvaraga ümber käies tunda turvalisemalt – olgu ostes, müües, pärides või vahendades. Ülevaate saab nii kinnisvaramaaklerite tegevusest, mistõttu on see väga hea sissejuhatus tulevastele maakleritele. Samas, kaasomandi ja korteriomandi olemus selgitatakse väga hästi lahti, räägitakse vajalikest õiguslikest toimingutest ning ehitustegevusega seonduvast. Kindlasti soovitan Kinnisvara ABC koolitust neile, kes plaanivad lähitulevikus kinnisvaraga ühel või teisel moel tegeleda.

Kas oled ise osalenud kinnisvara ABC koolitusel? Jäta mõni mõte oma kogemusest kommentaaridesse.